Setki osób w dzisiejszych czasach jest szczególnie przekonane do trzymania kota niż psa. Dlaczego się tak dzieje? Przede wszystkim ze względu na czas. Pies potrzebuje wczesnego budzenia się, zabierania go na przechadzki. Co najważniejsze pies pozostawiony sam w domu będzie szczekać, skomlić lub niszczyć dom. Koty mimo wszystko zdecydowanie spokojniej walczą z samotnością. Często spokojnie ją przesypiają, załatwiając swoje potrzeby fizjologiczne w kociej toalecie.

Znacznie odpowiedniej jest zdecydować się na pupila czystej krwi niż takie nieznanego pochodzenia. Możemy mieć wówczas świadomość które cechy charakteru będzie on posiadał oraz co powinniśmy mu, jako hodowcy zapewnić. Odmiana kotów jest tak dużo, że z pewnością przeważająca liczba z nas znajdzie rasę idealną dla siebie i własnego stylu życia. Jedną z ras znajduje się kot azjatycki. Koty tej rasy rodzą się w swojego rodzaju dwóch wariantach, jeden nich to kot azjatycki długowłosy, następny natomiast krótkowłosy. Czworonogi wymienionej odmiany wywodzą się z Wielkiej Brytanii, która to jest niesamowicie znana z hodowli zwierząt, głównie kotów. Przeważnie koty takiej odmiany dobrze czuja się za równo jako mieszkańcy wsi jak i miast.

Nie przepadają one za przechadzaniem się po parku, z tego powodu także nie jest niezbędne jego posiadanie. Wbrew powszechnym stereotypem, kot azjatycki, negatywnie znosi długą samotność. Zdecydowanie lepiej czuje się on mając możliwość by wdrapywać się na kolana ukochanemu opiekunowi. Odznacza się on znaczną cierpliwością w kontaktach z dziećmi, aczkolwiek posiadają one własny limit. Potrzebują czuć się istotne, oraz, a także znajdować się w samym środku uwagi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Yourcat.co.uk