Kociaki przeważnie uważane są za stworzenia zawsze chodzące własnymi drogami, które nie przywiązują zasadniczej uwagi do obecności bądź też nieobecności opiekuna. Ogrom ludzi wierzy stereotypom, uważają iż pupile te kompletnie nie przywiązują się do ludzi a w rzeczywistości do miejsc w których żyją. Tak naprawdę jest to po części prawda, trzeba mimo wszystko wiedzieć że są rasy mające nieco odmienne charaktery w tym względzie.

Dla osób odosobnionych, mieszkających w zasadniczym odosobnieniu, zapewne hodowanie tego wiernego niczym pies kota, jest wyjątkowo ważne. Kotem doskonale nadającym się dla osób starszych będzie kot odmiany Burmilla. Rasa taka powstała stosunkowo niedawno bo w roku 1981 roku, więc można uznać ją za stosunkowo nowoczesną rasę. Udało się ją otrzymać z pomieszania zwierząt rasy pers łącznie z kotami birmańskimi o kolorze lilia. Kot Burmilla bez większych problemów sprawdzi się jako lokator za równo wsi jak oraz miast. Kocie średnie gabaryty, pozwalają na trzymanie go także w małych mieszkaniach.

Pomimo że ciało takiego kociaka jest silnie umięśnione, nie ma on dużej chęci wspinania się po drzewach. Taki instynkt łowienia także nie jest zbyt rozwinięty porównując dla przykładu z zwierzętami odmian orientalnych. Kot Burmilla może także bez dużego problemu mieszkać razem z dziećmi. Jego cichy i zrównoważony sposób bycia sprawi iż na pewno spodoba się również większości dzieci. Rzecz jasna skoro stanie się ono dla niego delikatne. Koty takiej rasy kochają czułe gesty i chętnie wskakują swoim właścicielom na kolana domagając się głaskania.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Purrfectcatbreeds.com