Czworonogi wspomnianej odmiany zdecydowanie cieszą się dużą popularnością wśród ludzi ceniących sobie ekstrawagancję. Nie ma się dziwić, zwierzęta pozbawione włosów jednym podobają się mniej natomiast innym bardziej. Według znawców kot sfinks jest wynikiem anomalii genetycznych. Tak naprawdę obrazują one pomyłkę natury. Z skrzyżowania ze sobą zwykłych czworonogów, urodziły się wspomniane właśnie łyse potomstwo. Wzbudziło to znaczne zainteresowanie ze strony kynologów oraz zapragnęli oni otrzymać na własny użytek rasę pupili nie wytwarzających włosów.

Od tamtego czasu jednak w krzyżowaniu tych czworonogów, zaczęto używać również rodzime koty łyse. Wykonuje się tak, ponieważ mieszanie ze sobą tylko zwierząt sfinks może powodować rozpadania tkanki mięśniowej kociąt. Mimo domysłom, kociaki tej odmiany nie przysparzają w mieszkaniu zupełnie większą ilość problemów niż inne koty. Ludziom wydaje się, że kociaki nie mające sierści mogą potrzebować odpowiednich operacji. Nie jest to poniekąd prawda, ponieważ nie potrzebują one zupełnie żadnych pielęgnacji. Kot sfinks będzie kotem niezwykle intensywnie przywiązanym do człowieka.

Lubi się bawić ale może odznaczać się odpowiednim uporem. odmiennym wymaganiem wspomnianego kota, które jest większe niż w przypadku innych kotów, jest zapotrzebowanie na inny rodzaj pokarmu oraz nieco wyższą temperaturę pomieszczenia. Karma musi zostać znacznie bardziej kaloryczna, ponieważ dzięki temu kot może dostosować temperaturę swojego organizmu. Kot którym jest sfinks powinien również unikać mocnego słońca ponieważ jego bezwłosa skóra może mieć skłonność do poparzeń słonecznych.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/sfinks/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pethelpful.com