Kot tej rasy charakteryzuje się wspaniałym umięśnieniem a także siłą. Nie łatwo się temu dziwić, ponieważ kot syberyjski zamieszkiwał pierwotnie na w obrębie Syberii. Łatwo jest więc sobie wyobrazić, że jego dawne życie, nie było proste. Fakt taki zawiera mimo wszystko własne dobre strony, teoretycznie rasa taka, nie jest praktycznie zupełnie zmieniana przez ludzi. Jako iż czworonóg żył na terenach zamieszkałych przez ludzi zubożałych a także posiadających pozostałe problemy, odmiana miała szanse na naturalne ukształtowanie.

Dlatego pupil ten nie jest przerasowiony, nie cierpi także na wiele wad genetycznych, tak typowych dla odmian kotów niemal zaprojektowanych za pomocą ludzi. Kot syberyjski posiada jedną istotną cechę. Otóż z powodu swoich ogromnych rozmiarów, proces tego dorastania jest nico dłuższy aniżeli jest to w przypadku, pupili innych odmian. Koty te mogą dojrzewać także do ukończenia 5 roku życia. Zwyczajna samiczka mna wagę około 3 kilogramów, pod czas gdy kocur może ważyć również 7-8 kilogramów.

Dowolny właściciel oraz opiekun tej odmiany, powinien koniecznie pamiętać iż kot wspomnianej odmiany nie powinien być parowany z żadną inną odmianą czy też mieszanką różnych odmian. Kot syberyjski jest zwierzęciem mającym, obfitą sierść stanowiącą jego ogromną zaletą. Mimo to, struktura jego włosa nie jest kłopotliwa dla osób będących alergikami. Koty wspomnianej rasy bywają bardzo wspaniałymi przyjaciółmi. Lubią kontakt z właścicielem, a także lubią wspólne zabawy razem z człowiekiem.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/syberyjskie/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com